Počet bodov v nákupnom košíku
DuoLife doprava za 1€

Čo to je ten vitamín K2. Na čo je dobrý a prečo dostal prívlastok supervitamín?

Povieme si nielen to, ale predovšetkým dôvod, prečo by Vám nemal chýbať ako doplnok stravy.

Nobelova cena za objav

Meno objaviteľa vitamínu K asi nebude pre Vás to najdôležitejšie a najpodstatnejšie, ale verím, že Vás bude viac zaujímať to, na čo je vôbec vitamín K vôbec prospešný a akú má pre náš organizmus cenu.

Ale poďme pekne po poriadku. Vitamín K bol spoluobjavený dánskym vedcom Henrikom Damom. Prišiel na to pri jeho vedeckej štúdii o cholesterole. V roku 1943 získal za tento objav Nobelovú cenu za medicínu.

Kostná hmota v tele klesá

Začnime teda vápnikom, aby sme pochopili dôležitosť úlohy vitamínu K v našom tele. Je dôležité pochopiť, že s narastajúcim vekom nám vápnik v kostiach ubúda a zároveň sa znižuje hustota kostí. Tento jav začína u ľudí zhruba od 30 roku života.

Akonáhle nám začne v kostiach vápnik ubúdať, musíme hľadať náhradné zdroje, aby sme udržali svoju kosti silné. Jednou z možností sú potraviny s obsahom vápnika (v dnešnej dobe ale dosť náročná záležitosť), alebo výživové doplnky. Len čo začneme prijímať vápnik do tela, prichádza na rad práve vitamín K2 a jeho „super schopnosť“.

Čo je super vitamín – vitamín K2 a ako funguje?

Veľmi zjednodušene povedané, vitamín K2 sa stará o prenos vápnika, ktorý sa usádza na stenách žíl a tepien, a jeho následné ukladanie do kostry. Je to tak, prijímaný vápnik totiž sťažuje prietok krvi.

Samotné premiestnenie vápnika zo žíl do kostí možno popísať veľmi jednoducho. Predstavme si mamičku, ktorá po dieťati upratuje rozhádzané hračky po celom byte. Rôznych hračiek vo forme kociek a skladačiek je všade toľko, že sa kvôli tomu pomaly nedá prejsť izbou bez šliapnutia na hračku. Mamička preto začne všetky hračky zbierať a ukladať ich na svoje miesto, kam patria. Vitamín K2 sa správa podobne. „Upratuje“ v cievach,  z ktorých berie vápnik, ktorý následne prenáša a ukladá do kostí a to aj za pomoci vitamínu D.

Kde nájsť vitamín K?

Veru, žiaľ rezne, sviečková a dokonca ani v pive ho nenájdete. Škoda že? V nejakom jedle sa však predsa len nachádza. Napríklad v tradičnom japonskom pokrme Nattó. O ňom ste však možno do tejto chvíle nepočuli.

Čo z toho vyplýva? Či sa Vám to páči, alebo nie, výživový doplnok je najjednoduchší a najlacnejší variant, ako tento pre telo prospešný a potrebný vitamín do tela dostať.

Na trhu nájdete viac výživových doplnkov Vitamín K2 , ktorý predstavuje odporúčanú dennú dávku D. No nájdete aj za studena lisovaný s obsahom K2 MK7, D3, vitamín E.

DuoLife RegenOil Liquid Gold™ je skutočné „tekuté zlato” pripravené z najkvalitnejších olejov lisovaných za studena. DuoLife RegenOil Liquid Gold® obsahuje 13 rastlinných olejov, vybraných s orientáciou na pestré zastúpenie antioxidantov v tejto zmesi, so zreteľom na stabilitu omega-3 mastných kyselín nachádzajúcich sa v produkte. Pomer omega-3 mastných kyselín a omega-6 mastných kyselín je v produkte v rozmedzí od 1:1 do 1:5, čo rešpektuje tzv. „zlatý pomer“ zmesi týchto mastných kyselín. DuoLife RegenOil Liquid Gold® je tak významným zdrojom potrebných nenasýtených mastných kyselín, ktoré pozitívne vplývajú na srdcovo-cievny systém, na činnosť mozgu.

Vďaka Vám za zdieľanie ❤️